Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Chciała zarobić na przemyconych wyrobach tytoniowych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Chciała zarobić na przemyconych wyrobach tytoniowych

Justyna Drożdż
25.06.2020

We wtorek przed południem funkcjonariusze Placówki SG w Tarnowie, w jednej z miejscowości powiatu olkuskiego, zatrzymali obywatelkę Armenii.

56-latka przechowywała w workach foliowych 16 600 sztuk papierosów, różnych marek oraz 1 kg krajanki tytoniowej. Ujawniony towar o szacunkowej wartości 12,5 tysiąca złotych nie posiadał polskich znaków akcyzy skarbowej. Natomiast łączna wartość uszczuplenia w podatku akcyzowym wyniosła blisko 16 tysięcy złotych.

Zatrzymana na podstawie art. 244 § 1 Kodeksu Postępowania Karnego za czyn z art. 65 Kodeksu Karnego Skarbowego (tj. nabywanie, przechowywanie, przewożenie lub przesyłanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego) kobieta przyznała, iż jest właścicielką zatrzymanego towaru i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności karnej.

Ujawnione wyroby akcyzowe zatrzymano i zdeponowano w PSG w Tarnowie, celem późniejszego przekazania wraz z aktami sprawy do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom Delegatury Małopolskiego Urzędu Celno - Skarbowego w Tarnowie.

  • Chciała zarobić na przemyconych wyrobach tytoniowych
    Chciała zarobić na przemyconych wyrobach tytoniowych

do góry