W uroczystościach wziął udział Komendant PSG w Zakopanem ppłk SG Wiesław Górski wraz z kadrą kierowniczą oraz delegacją funkcjonariuszy, którzy ze względu na sytuację epidemiologiczną - nie mogli pojawić się na uroczystości w pełnym składzie. W wydarzeniu uczestniczył również Starosta Powiatu Tatrzańskiego Piotr Bąk wraz z Naczelnikiem Wydziału Zarządzania Kryzysowego Andrzejem Łęckim.
Uroczyste obchody rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w Kaplicy Papieskiej w zakopiańskiej „Księżówce”, celebrowaną przez Dyrektora Domu Rekolekcyjnego ks. Lesława Mirka. Następnie udano się na cmentarz, gdzie oddano hołd patronowi oraz złożono wiązanki kwiatów.
Gen. bryg. Ludwik Mieczysław Boruta-Spiechowicz
(1894-1985)
Mieszkaniec Zakopanego. Żołnierz II Brygady Legionów, obrońca Lwowa z 1918 r. i uczestnik wojny 1920 r. W latach 1934-1939 dowódca 22 Dywizji Piechoty Górskiej w Przemyślu. We wrześniu 1939 r. na czele Grupy Operacyjnej „Bielsko”/„Boruta”, dowodzący m.in. pułkami KOP w obronie południowej granicy II Rzeczypospolitej. Współtwórca konspiracji niepodległościowej we Lwowie i więzień NKWD. Jeden z organizatorów Armii Polskiej w ZSRR i dowódca 1 Korpusu Pancerno-Motorowego w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie. Po powrocie do kraju aktywny działacz opozycji demokratycznej i niepodległościowej. Ostatni generał z przedwojennego mianowania, żyjący w Polsce po II wojnie światowej. Wielokrotnie odznaczany za swoje czyny bojowe m. in. Krzyżem Srebrnym Orderu Virtuti Militari, Krzyżem Niepodległości z Mieczami, siedmiokrotnie Krzyżem Walecznych oraz wieloma innymi odznaczeniami polskimi i zagranicznymi. Pochowany 19 października 1985 r. w Zakopanem na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej.