Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Z deszczu pod rynnę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Z deszczu pod rynnę

Michał Tokarczyk
20.05.2022

34-letni mieszkaniec Bartoszyc, został deportowany z Holandii do Polski drogą lotniczą. Na lotnisku w Krakowie-Balicach okazało się, że poszukuje go również polski wymiar sprawiedliwości.

Mężczyzna wyjechał do Holandii rok temu w celach zarobkowych. Na miejscu podjął pracę przy pakowaniu kwiatów. Niestety los nie był dla niego łaskawy. Po trzech tygodniach został zwolniony z pracy, a na domiar złego skradziono mu bagaż wraz z dokumentami i pieniędzmi. 34-latek został osobą bezdomną. Był kilkukrotnie kontrolowany przez holenderski służby, które po pewnym czasie postanowiły deportować go do Polski drogą lotniczą.

Podczas kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Krakowie – Balicach, okazało się mężczyzna poszukiwany jest również w ojczyźnie.

Dane Polaka widniały w bazach danych, jako osoby podlegającej zatrzymaniu. Mężczyzna poszukiwany był przez Policję, w celu doprowadzenia do zakładu karnego i odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności za popełnienie przestępstwa kradzieży (art. 278 § 1 kk).

Zatrzymanego mężczyznę strażnicy graniczni osadzili w Areszcie Śledczym w Krakowie.

  • Z deszczu pod rynnę Strażnik graniczny pilnuję osobę zatrzymaną
    Z deszczu pod rynnę
do góry