Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Poszukiwana listem gończym za...konfiturę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Poszukiwana listem gończym za...konfiturę

Michał Tokarczyk
26.05.2022

119 dni spędzi w zakładzie karnym cudzoziemka zatrzymana przez strażników granicznych z Zakopanego. Kobieta dopuściła się szeregu drobnych oszustw m.in. przy zakupie...konfitury, papierosów, napoju energetycznego oraz tabletek przeciwbólowych.

Wczoraj w okolicy Jurgowa funkcjonariusze Placówki SG w Zakopanem, zatrzymali do kontroli osobowe audi na francuskich numerach rejestracyjnych. Pojazdem kierowała 52-letnia obywatelka Rumunii. W trakcie kontroli okazało się, że personalia kobiety widnieją w bazach danych jako osoby podlegającej zatrzymaniu i doprowadzeniu do zakładu karnego.

52-latka poszukiwana była listem gończym za dokonanie szeregu drobnych oszustw na terenie Krakowa. Cudzoziemka robiła zakupy w różnych placówkach handlowych, a następnie szybko rezygnowała z zawieranej transakcji – wprowadzając w błąd obsługę sklepów, co do nominału banknotu jakim płaciła za towar. W ten sposób oszukała wiele osób. W swoim przestępczym CV obywatelka Rumunii miała m.in. oszustwa przy zakupie słoika konfitur, paczki papierosów, napoju energetycznego oraz tabletek przeciwbólowych.

Zatrzymaną kobietę strażnicy graniczni przekazali policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. Przez najbliższe 119 dni cudzoziemka będzie odbywać zasądzoną karę pozbawienia wolności.

 

  • Poszukiwana listem gończym cudzoziemka zatrzymana na Podhalu Umundurowany funkcjonariusz zatrzymuje samochód do kontroli
    Poszukiwana listem gończym cudzoziemka zatrzymana na Podhalu
do góry