Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Posłużył się przerobionym paszportem, zapłaci 10 000 zł grzywny - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Posłużył się przerobionym paszportem, zapłaci 10 000 zł grzywny

Justyna Drożdż
21.09.2022

We wtorek 20 września lotem rejsowym z Tel Avivu do Krakowa-Balic przyleciał 33-letni obywatel Izraela. Cudzoziemiec w trakcie kontroli paszportowej posłużył się przerobionym izraelskim paszportem, kupionym za niebagatelną kwotę 2 000 dolarów.

Mężczyźnie odmówiono wjazdu do Polski, przedstawiono zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy państwowej przy użyciu podstępu i przerobienia dokumentu. Z wyjaśnień cudzoziemca wynikało, że z powodu obowiązującego go przez 5 lat zakazu wjazdu, wydanego z powodu złamania przepisów pandemicznych, nie mógł on legalnie przekroczyć granicy polsko-ukraińskiej.

W trakcie przesłuchania w charakterze podejrzanego, cudzoziemiec przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się odpowiedzialności. W porozumieniu z prokuratorem, ustalono karę grzywny w wysokości 10 000 zł, pokrycie kosztów postępowania oraz przepadek dowodu rzeczowego.

 Mężczyzna do czasu odlotu do Tel Awiwu, który miał miejsce dzisiaj rano, przebywał w pomieszczeniach służbowych Placówki SG w Krakowie-Balicach.

  • Posłużył się przerobionym paszportem, zapłaci 10 000 grzywny
    Posłużył się przerobionym paszportem, zapłaci 10 000 grzywny

 

do góry