Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Weszli w konflikt ze „skarbówką”, zostali zatrzymani - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Weszli w konflikt ze „skarbówką”, zostali zatrzymani

Justyna Drożdż
18.01.2023

We wtorek rano funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie - Balicach na granicy lotniczej na kierunku wyjazdowym z Polski (lot do Bristolu) zatrzymali ob. Wielkiej Brytanii. 76-latek poszukiwany był przez Policję, celem ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych oraz zatrzymania i doprowadzenia do aresztu śledczego.

Wobec mężczyzny wydany był list gończy wydany przez jeden z warszawskich sądów, celem odbycia kary 50 dni pozbawienia wolności za niewykonaną karę grzywny w kwocie 7 000 zł - Brytyjczyk dopuścił się zaległości w płaceniu podatków. Jednocześnie sąd zezwolił na odstąpienie od doprowadzenia do zakładu karnego w przypadku wpłaty grzywny - co też mężczyzna uczynił - po czym został zwolniony i odleciał do ojczyzny.

Natomiast wieczorem z Bristolu przyleciał 59-letni Polak. Po sprawdzeniu w systemach ustalono, że mężczyzna jest poszukiwany przez Policję, celem ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych, a następnie zatrzymania i doprowadzenia do jednego z małopolskich urzędów skarbowych na podstawie Postanowienia wydanego przez Prokuraturę, celem wykonania z nim czynności procesowych. Po sporządzeniu niezbędnej dokumentacji służbowej zatrzymany został przekazany funkcjonariuszom Policji.

  • Weszli w konflikt ze „skarbówką” zostali zatrzymani
    Weszli w konflikt ze „skarbówką” zostali zatrzymani

 

do góry