Wszystko odbyło się dzięki nominacji naszego oddziału przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, za którą bardzo dziękujemy (szczegóły: https://www.gov.pl/web/kwpsp-krakow/koledadlahospicjum2023).
Oczywiście wyzwanie zostało podjęte i tak oto funkcjonariusze i pracownicy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej wraz z Komendantami stanęli na wysokości zadania i zagrali oraz zaśpiewali dla Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Wykonanie zadania ułatwiła profesjonalna pomoc muzyków z Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.
Kolędowanie odbyło się w Sali Tradycji KaOSG i wzięło w nim udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy w różnych rodzajach umundurowania, jakie obecnie obowiązują w Straży Granicznej. Dodatkowo, z racji wykonanego utworu o charakterze regionalnym – „Pastorałka sądecka” (tekst: Jerzy Masior, muzyka: Aleksander Porzucek), jeden z funkcjonariuszy założył oryginalny strój Lachów Sądeckich.
Karpacki Oddział Straży Granicznej do kolędowania nominuje:
1. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Krakowie – Szpital w Krakowie,
2. Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krakowie.
Zachęcamy wszystkich do wsparcia Hospicjum. Jak można pomóc?
#KolędaDlaHospicjum2022 – to trzecia edycja akcji powszechnego kolędowania, mająca na celu wyrażenie solidarności z chorymi oraz wsparcie finansowe najstarszego w Polsce Hospicjum – Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Jest też zachętą do kultywowania naszych świątecznych tradycji wspólnego kolędowania.
Wystarczy samodzielnie lub w grupie zaśpiewać kolędę lub piosenkę świąteczną, nagrać i udostępnić film w mediach społecznościowych – koniecznie z hasztagiem #KolędaDlaHospicjum2022 (na swoim FB, www, YouTube i inne), złożyć kolędowy datek na rzecz Hospicjum na: pomagam.pl/KoledaDlaHospicjum2022
oraz nominować 3 kolejnych kolędników. Nominowani mają kilka dni na podjęcie wyzwania. Kolędowanie trwa zgodnie z tradycją do 2 lutego 2023.