Cudzoziemcy mieli pracować w jednej ze śląskich firm transportowych w charakterze kierowców autobusu. W związku z tym, jako dodatkowe dokumenty przedstawili do kontroli prawa jazdy. Dokumenty były wystawione na dane osób, które przyleciały do Polski. Niestety okazało się, że każdy z blankietów jest podrobiony na wzór autentycznego bangladeskiego prawa jazdy.
Obywatelom Bangladeszu przedstawiono zarzuty posłużenia się jako autentycznymi uprzednio podrobionymi na wzór oryginalnych dokumentami w postaci praw jazdy (art. 270 § 1 Kodeksu karnego). Po złożeniu wyjaśnień podróżni przyznali się do zarzuconych im czynów i złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze. Wobec każdego z mężczyzn orzeczono karę pozbawienia wolności w zawieszeniu.
W związku z tym, że cel i warunki wjazdu cudzoziemców do RP były niezgodne z deklarowanymi, podjęto decyzję o wydaniu Banglijczykom decyzji dotyczących odmowy wjazdu na terytorium RP. Unieważniono również posiadane przez obywateli Bangladeszu wizy krajowe.
Z uwagi na fakt, iż tego dnia natychmiastowy odlot do Dubaju nie był możliwy, cudzoziemcy przebywali w pomieszczeniach służbowych Placówki w Krakowie-Balicach, skąd następnego dnia odlecieli do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.