Cudzoziemcy mają taką samą historię podróży oraz celu przyjazdu do Polski. Z Indii udają się do Mołdawii, aby autobusem dostać się na Ukrainę. Tam rzekomo chcieli podjąć naukę, niestety w związku ze złymi warunkami bytowymi takimi jak m.in. brak prądu i wody, uznali, że chcą stamtąd wyjechać.
Po tygodniu pobytu na Ukrainie udali się na Węgry, gdzie już jako uchodźcy wojenni przedostali się przez granicę Węgierską i otrzymali papierowy wydruk o nazwie „Ideiglenes Tarózkodȧsra Jogositó Igazolȧs Adatlap” uprawniający ich do pobytu tylko na terytorium Węgier. Jeszcze tego samego dnia przyjechali do Polski, celem kształcenia się na studiach.
Uznano, że cudzoziemcy świadomie i z premedytacją dostali się na Ukrainę, aby następnie jako uchodźcy wojenni przekroczyć granicę zewnętrzną Schengen na Węgrzech i bez kontroli na granicach wewnętrznych dostać się do Polski.
Komendant PSG w Krakowie wobec obywateli Indii wydał decyzję o zobowiązaniu cudzoziemców do powrotu w terminie 30 dni oraz orzekł o zakazie wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i innych państw obszaru Schengen na okres 1 roku.