Biegali dla zdrowia, pamięci i Karpackiego Oddziału SG - Aktualności

Aktualności

Biegali dla zdrowia, pamięci i Karpackiego Oddziału SG

Tomasz Jarosz

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej miniony weekend spędzili bardzo intensywnie i aktywnie. Wzięli udział w dwóch biegach przełajowo-terenowych.

10 marca 2023 roku w Wierzchosławicach odbył się VIII Nocny Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. cc płk. Adama Boryczki, w którym udział wziął kpr. SG Grzegorz ROSŁOŃSKI (Wydział Odwodowy Reprezentacyjny)  KaOSG), zajmując na dystansie 10,35 km 2. miejsce na 182 uczestników a w kategorii służb mundurowych miejsce 1. Gratulujemy serdecznie.

***

Hardcorowa Kumowa 2023 to bieg, który odbył się w Chełmie 11.03.2023 roku, którego start odbył się w dolinie Kumowej. W tych zawodach wzięło udział czterech Funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej:

por. SG Maria TOKARCZYK – Placówka SG w Tarnowie

st. chor. szt. SG Magdalena SZWEDOWICZ – Placówka SG w Krakowie

st. chor. SG Michał JAMIOŁ – Placówka SG w Kielcach

mł. chor. SG Krzysztof KOSECKI – Wydział Łączności i Informatyki KaOSG

W ramach tego wydarzenia rozgrywane były również Mistrzostwa Straży Granicznej w Biegach Terenowych, w której rywalizowali funkcjonariusze z całej Polski. Kobiety miały do pokonania dystans 10 km, natomiast mężczyźni  30 km w pofałdowanym i mocno przełajowym terenie. Warunki, jak sama nazwa biegu sugeruje były hardcorowe (m.in. ślisko, niska temperatura, deszcz, błoto). Łatwo nie było ale nasi funkcjonariusze dali radę i w komplecie zjawili się na mecie.

Jako Oddział zajęliśmy V miejsce z łącznym czasem 7:29:48, tracąc zaledwie 2 min do 4 miejsca, natomiast st. chor. SG Michał JAMIOŁ z czasem 2h i 17min i 47 sek. zajął miejsce 2. wśród Funkcjonariuszy Straży Granicznej. Bieg ukończyło ponad 300 biegaczy. Również gratulujemy serdecznie całemu zespołowi.