Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Uroczystości patriotyczne na ziemi tarnowskiej i dąbrowskiej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Uroczystości patriotyczne na ziemi tarnowskiej i dąbrowskiej

Tomasz Jarosz
11.09.2023

W miniony weekend funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tarnowie brali udział w uroczystościach patriotycznych jak również kulturalnych, które odbyły się na ziemi tarnowskiej i dąbrowskiej.

Uroczyste obchody 84 rocznicy Bitwy Radłowskiej oraz Bitwy o Most w Biskupicach Radłowskich stoczonej 7-8 września 1938 r. na przedpolach  Biskupic Radłowskich przez żołnierzy armii „Kraków” z hitlerowskim najeźdźcą odbyły się w niedzielę 10 września. W uroczystościach wzięły udział władze samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych, oraz okoliczni mieszkańcy. Komendanta Placówki Straży Granicznej w Tarnowie reprezentowała por. SG Karolina Chmura.

Również w niedzielę 10 września w kinie „Sokół” w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się uroczysty pokaz filmu „RAPORT PILECKIEGO”. Należny hołd wielkiemu bohaterowi II wojny światowej postanowiły oddać władze samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych oraz mieszkańcy ziemi dąbrowskiej.  Komendanta Placówki SG w Tarnowie reprezentował st. chor. SG Marcin Włodarczyk.

Natomiast w sobotę 9 września, z okazji Narodowego Czytania w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie, odbyło się uroczyste czytanie powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. W tym wydarzeniu Komendanta Placówki Straży Granicznej w Tarnowie reprezentowała mjr SG Magdalena Konarska.

  • Uroczystości patriotyczne na ziemi tarnowskiej i dąbrowskiej mundurowi składający wiązankę kwiatów pod pomnikiem
    Uroczystości patriotyczne na ziemi tarnowskiej i dąbrowskiej
  • Uroczystości patriotyczne na ziemi tarnowskiej i dąbrowskiej osoby stoją do wspólnego zdjęcia. wcześniej czytały powieść Nad Niemnem podczas Narodowego czytania.
    Uroczystości patriotyczne na ziemi tarnowskiej i dąbrowskiej
do góry