Aktualności

Zwyciężył dla powodzian

Tomasz Jarosz
02.10.2024

Funkcjonariusz Karpackiego Oddziału Straży Granicznej na co dzień służący w Placówce SG w Krakowie–Balicach podjął się niebanalnego zadania. Postanowił zmierzyć się z najlepszymi podczas II edycji Biegu Komandosa Górskiego walcząc o nagrodę dla powodzian.

Bieg ten został stworzony na podstawie jednego z elementów selekcji do Wojsk Specjalnych, a część jego trasy prowadzi poprzez elementy użyte w selekcji do Jednostki Wojskowej NIL.  Nasz funkcjonariusz wystartował w formule sport na dystansie „Pościg” o długości 26 km. Start i meta biegu miały miejsce w Myślenicach, a sama trasa prowadziła poprzez otaczające Myślenice góry w tym: Uklejna, Śliwnik, Chełm o przewyższeniu sięgającym ok. 1200 metrów. Dodatkowym elementem zwiększającym trudność biegu był brak oficjalnego oznaczenia trasy, co w praktyce wymuszało stałą nawigację w oparciu o mapę.

mł. chor. SG Rafał Chrobaczyński pokonał swoich konkurentów i w kategorii „Pościg” zajął  pierwsze miejsce, otrzymując nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł, którą w jego imieniu organizator przekaże na pomoc dla powodzian.