Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Małżeństwo z Ukrainy musi opuścić strefę Schengen - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Małżeństwo z Ukrainy musi opuścić strefę Schengen

Justyna Drożdż
03.09.2019

Wczoraj rano funkcjonariusze Placówki SG w Tarnowie w wyniku kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terytorium RP, zatrzymali 2 obywateli Ukrainy.

Młode małżeństwo nie podjęło pracy w jednej z firm meblarskich w północnej Polsce, która to wydała obywatelom Ukrainy oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcom.

Ustalono, że od chwili wjazdu do strefy Schengen na początku marca br. kobieta i mężczyzna nie  stawili się do pracy we wskazanej firmie, co więcej - nie nawiązali kontaktu w sprawie zatrudnienia. Powyższe potwierdzono podczas rozmowy telefonicznej z właścicielem firmy produkującej meble.

Okazało się, że po przekroczeniu granicy udali się bezpośrednio przez Słowację do Czech, gdzie podejmowali zatrudnienie w zakładach mięsnych. Nie byli jednak w stanie przedstawić wiarygodnych dowodów potwierdzających zatrudnienie.

W związku z powyższym, Komendant Placówki Straży Granicznej w Tarnowie wydał każdej z osób decyzję o cofnięciu wizy, a następnie wydał kolejno decyzje o zobowiązaniu cudzoziemców do powrotu z półrocznym zakazem wjazdu na terytorium RP oraz innych krajów strefy Schengen.

  • Małżeństwo z Ukrainy musi opuścić strefę Schengen
    Małżeństwo z Ukrainy musi opuścić strefę Schengen

 

do góry