Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Konsekwencje nielegalnej pracy 4 Etiopczyków i Nigeryjczyka - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Konsekwencje nielegalnej pracy 4 Etiopczyków i Nigeryjczyka

Justyna Drożdż
10.09.2020

Funkcjonariusze Wydziału do Spraw Cudzoziemców Karpackiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili kontrolę legalności zatrudnienia cudzoziemców w jednej z miejscowości powiatu limanowskiego.

W trakcie kontroli wylegitymowano 9 cudzoziemców pochodzących z Etiopii, Nepalu, Nigerii oraz Ugandy, którzy wykonywali pracę przy produkcji konstrukcji stalowych.  W wyniku kontroli ustalono, że 5 obcokrajowców w wieku od 27 do 29 lat wykonywało pracę bez wymaganego zezwolenia.

Następstwem wspomnianych powyżej czynności, było przeprowadzenie w środę (08.09.) kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terytorium RP. Efektem weryfikacji prowadzonej przez funkcjonariuszy Wydziału do Spraw Cudzoziemców było stwierdzenie wobec 5 cudzoziemców (4 ob. Etiopii i 1 ob. Nigerii) pobytu na terytorium RP niezgodnego z obowiązującymi przepisami.

Wobec powyższego Komendant KaOSG wydał wobec każdego z cudzoziemców decyzję o zobowiązaniu do powrotu z jednoczesnym zakazem wjazdu na terytorium Polski i innych państw obszaru Schengen przez okres 1 roku. 

  • Konsekwencje nielegalnej pracy 4 Etiopczyków i Nigeryjczyka
    Konsekwencje nielegalnej pracy 4 Etiopczyków i Nigeryjczyka

do góry