Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Pies na medal! - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Pies na medal!

02.08.2022 Michał Tokarczyk

Kolejny sukces czworonożnego funkcjonariusza KaOSG. Pies służbowy Extreme wraz ze swym przewodnikiem zwyciężyli w międzynarodowych zawodach psów służbowych.

 • Pies na medal!
  Pies na medal!
 • Pies na medal!
  Pies na medal!
 • Pies na medal!
  Pies na medal!
 • Pies na medal!
  Pies na medal!
 • Pies na medal!
  Pies na medal!
 • Pies na medal!
  Pies na medal!
 • Pies na medal!
  Pies na medal!

W dniach 25 – 29.07.2022 r. w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu obyły się I Międzynarodowe Zawody Kynologiczne pod patronatem Komendanta Głównego Straży Granicznej. W rywalizacji, poza drużynami zgłoszonymi przez jednostki organizacyjne Straży Granicznej, uczestniczyły również reprezentacje Policji i Żandarmerii Wojskowej oraz zagranicznych formacji mundurowych z Litwy i Czech.

Psy służbowe oraz ich przewodnicy rywalizowali w trzech kategoriach: psów patrolowo-obronnych, psów do wyszukiwania narkotyków oraz psów do wyszukiwania materiałów wybuchowych i broni.

W najbardziej widowiskowej rywalizacji psów patrolowo-obronnych kolejny raz swoją klasę udowodnili Extreme ze swym przewodnikiem z Wydziału Zabezpieczenia Działań KaOSG. Zespół z Nowego Sącza wygrał w swojej kategorii ze znaczącą przewagą, co pozwoliło drużynie reprezentującej Karpacki Oddział Straży Granicznej na zajęcie drugiego miejsca wśród 11 startujących drużyn.

 

***

Pies służbowy EXTREME pełni służbę w Wydziale Zabezpieczenia Działań Karpackiego Oddziału SG. Bierze udział w zatrzymywaniu sprawców szczególnie niebezpiecznych przestępstw. Ochrania międzynarodowe wizyty osób o statusie VIP. Ma również na koncie wiele wytropień sprawców nielegalnego przekraczania granicy państwowej. Jako jeden z nielicznych psów służbowych, bierze udział w działaniach bojowych z wykorzystaniem śmigłowców. Był wielokrotnie zapraszany wraz z przewodnikiem do wspólnych szkoleń z JW 2305 GROM.

 

 

do góry